Jesteś tutaj

Szczecin

Szczecin, stolica Pomorza Zachodniego, położony jest przy ujściu Odry do Bałtyku. Ze względu na historyczne znaczenie (od wieków krzyżowały się tu trasy tranzytowe Europy) nazywany jest polskim oknem na świat, a z uwagi na układ ulic przypominający francuską stolicę – Paryżem Północy.
 

Miasto ma wprawdzie burzliwe dzieje, ale szczyci się bogatą tradycją. W okresie jego świetności (za panowania dynastii Gryfitów) było ważnym portem i ośrodkiem handlu na Pomorzu.

Co warto zobaczyć w Szczecinie? Przede wszystkim takie zabytki, jak: Zamek Książąt Pomorskich, Bazylika Archikatedralna św. Jakuba, Ratusz czy Brama Portowa. Godna polecenia jest trasa spacerowa po szczecińskich bulwarach, które prowadzą wzdłuż Odry i Wałów Chrobrego, aż do kolorowej fontanny. To romantyczny, przyjemny zakątek, w którym warto choć na chwilę się zrelaksować.

Szczecin z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesny, co odzwierciedla się w jego architekturze. Ostatnio powstało wiele nowych obiektów: basen, hala widowiskowo-sportowa czy filharmonia.

Pomimo dynamicznego rozwoju, wciąż jest miastem przyjaznym dla turystów, które cechuje dużo zieleni. Złoty Szlak prowadzący od Zamku Książąt Pomorskich przez Jasne Błonia, do Lasu Arkońskiego i jeziora Głębokiego zachęca do podziwiania malowniczej okolicy.

 

Osoby szukające rozrywki powinny z kolei wybrać się do Szczecina w okresie wakacyjnym – miasto szczególnie tętni życiem podczas ważnych na skalę międzynarodową imprez, np. The Tall Ships Races oraz Pyromagic, które przyciągają nawet do kilkuset tysięcy osób.

Przyjedź i poznaj uroki miasta pływających ogrodów!

Zdj. szczecin.eu
Zdj. szczecin.eu
Zdj. szczecin.eu
Szczecin
wynajem autokarów
Kołobrzeg
wynajem autokarów
Świnoujście
wynajem autokarów
Berlin