Jesteś tutaj

Kołobrzeg

Kołobrzeg to perła Bałtyku – jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w Polsce. Leży w samym środku wybrzeża województwa zachodniopomorskiego, a jego walorem są aż trzy porty: jachtowy, rybacki i pasażerski. To urokliwe miasto o bogatych tradycjach, sięgających VII w.
 

Do dziś zachowało się w nim wiele wspaniałych zabytków, które można podziwiać, przechadzając się uliczkami starówki, m.in. neogotycki ratusz miejski będący dawnym zamkiem mieszczan czy Pałac Brunszwickich, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Oręża Polskiego. Będąc w Kołobrzegu, zobacz koniecznie latarnię morską i skosztuj oryginalnej solanki na historycznej Wyspie Solnej! Turyści chętnie uczęszczają też na molo i promenadę.

Do długich spacerów zachęca malownicza okolica pełna parków i szlaków rowerowych. Kołobrzeg jest największym polskim uzdrowiskiem z mikroklimatem o leczniczych właściwościach. Bogate w jod powietrze zapewnia idealny zdrowy wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Lubisz dobrą muzykę? Odwiedź Kołobrzeg latem! Kołobrzeg zamienia się wówczas w centrum życia kulturalnego. W amfiteatrze odbywają się koncerty popularnych piosenkarzy i muzyków oraz występy kabareciarzy znanych z polskiej sceny rozrywkowej. Ponadto Interfolk corocznie organizuje festiwalowe Międzynarodowe Spotkania z Folklorem. W Kołobrzegu czekają na Ciebie liczne wydarzenia kulturalne i szereg innych atrakcji! Musisz tam być!

Zdj. kolobrzeg.pl / Karol Skiba
Zdj. kolobrzeg.pl / Karol Skiba
Zdj. kolobrzeg.pl / Karol Skiba
Szczecin
wynajem autokarów
Kołobrzeg
wynajem autokarów
Świnoujście
wynajem autokarów
Berlin