Jesteś tutaj

Berlin

Berlin to nie tylko stolica Niemiec, lecz także stolica rozrywki o każdej porze roku. Kosmopolityczna metropolia zachwyca różnorodnością architektoniczną oraz zapewnia atrakcje kulturalne i sportowe turystom z całego świata. Jest największym po Londynie i Paryżu miastem UE, położonym zaledwie 70 km od granicy z Polską.
 
Obfituje w zabytki, muzea, zamki, budynki sakralne, place i galerie handlowe w tak dużej liczbie, że weekendowa wycieczka może okazać się za krótka na kompleksowe poznanie tego miasta.
Większość atrakcji turystycznych Berlina znajduje się w dzielnicy Mitte, przy Unter den Linden, pomiędzy Bramą Brandenburską a Wyspą Muzeów. Nieco dalej na południe znajduje się Potsdamer Platz, liczne zabytki oraz kompleks muzeów Kulturforum. Na zachód rozciąga się centralna strefa handlowa Kurfurstendamm (znana też jako Ku'damm) oraz słynny Dworzec Zoo (Zoo Bahnhof). Podczas pobytu w Berlinie z pewnością nie możesz przeoczyć jego najbardziej charakterystycznych obiektów, tj. Brama Brandenburska, wieża telewizyjna przy Alexanderplatz, Reichstag czy Pałac Charlottenburg.
Miłośnicy kultury z kolei powinni zaplanować wizytę na położonej między Szprewą i Kupfergraben popularnej Wyspie Muzeów. To kompleks pięciu placówek muzealnych wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Stolica Niemiec jest idealnie przystosowana do organizacji imprez masowych na skalę międzynarodową. Organizuje m.in. targi (Międzynarodowe Targi Turystyczne, Lotnicze i Elektroniczne), parady, festiwale filmowe (Berlinale) oraz imprezy sportowe, tj. np. słynny 6-dniowy bieg Sechs-Tage-Rannen, turniej tenisowy pań "German Open" czy Międzynarodowe Mistrzostwa Lekkiej Atletyki (ISTAF).

Odkryj berlińskie skarby kultury światowej i poznaj rozrywkowe oblicze stolicy Niemiec!
 

Zdj. Berlin.de / dpa
Zdj. aviewoncities.com
Zdj. aviewoncities.com
Szczecin
wynajem autokarów
Kołobrzeg
wynajem autokarów
Świnoujście
wynajem autokarów
Berlin