Jesteś tutaj

Świnoujście

Świnoujście nie bez powodu nazywane jest krainą 44 wysp, bo jako jedyne miasto w Polsce jest portem położonym na wyspach, między którymi kursują promy. Do największych z nich należą: Wolin, Uznam i Karsibór. Ze Świnoujścia możesz wybrać się w podróż do Niemiec, Danii, Szwecji i Norwegii.
 

Miasto już na początku XIX wieku stało się słynnym kurortem turystyczno-wypoczynkowym i uzdrowiskowym dzięki zawartości leczniczych złóż wód solankowych, jodkowych oraz borowinowych. Jest kolebką historyczną – ma do zaoferowania wiele zabytkowych budowli.

Śródmieście ma specyficzny urbanistyczny układ, ścisłe centrum miasta opiera się na planie trójkąta i dwóch rynkach – placu Wolności (Mały Rynek) i placu Słowiańskim (Wielki Rynek).

Daj się ponieść tętniącemu życiem miastu, pełnemu atrakcji: począwszy od promenady, przez latarnię morską, fortyfikacje, wieżę widokową i Muzeum Rybołówstwa Morskiego! Zrób sobie zdjęcie przy wizytówce Świnoujścia – wiatraku Stawa Młyny, który jest najczęściej odwiedzany przez turystów.

W Świnoujściu warto docenić także wyjątkowe walory przyrodnicze – piękną, piaszczystą plażę o szerokości miejscami nawet do 200 m oraz Park Zdrojowy bogaty w okazy roślinności śródziemnomorskiej. To istny raj dla miłośników natury. Przekonaj się sam!
 

Zdj. swinoujscie.pl
Zdj. swinoujscie.pl
Zdj. swinoujscie.pl
Szczecin
wynajem autokarów
Kołobrzeg
wynajem autokarów
Świnoujście
wynajem autokarów
Berlin